ORHAN AKYÜREK
 
1932 Isparta doğumlu olup, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 1957 mezunudur. Bu tarihten itibaren 1986 yılına kadar Bayındırlık Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü'nde tasarımcı mimar olarak çalışmış ve müdürlük yapmıştır.

Bugüne kadar 6’sı birincilik olmak üzere 16 yarışmada ödül ve mansiyon kazanmış ve birçok kez jüri üyeliği yapmıştır. Orhan Akyürek’in projesini yaptığı en önemli yapılar arasında Milli Kütüphane, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterlik Binası ve Basın Toplantı Salonları bulunmakta ve ayrıca Ankara Palas’ın restorasyonu projesidir.

2002 yılına kadar serbest mimar olarak Aytöre-Genç Mimarlık’ta çalışmalarını yürütmüş ve bu tarihten sonra ve halen Akyürek-Elmas Mimarlığa danışman olarak mimarlık yaşamına devam etmektedir. Resim, heykel, mücevher tasarımı çalışmaları yapmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı, Cumhurbaşkanlığı, Cumhurbaşkanlığı,
Ankara Ankara Ankara
İzmir Adliyesi Milli Kütüphane Tayyare Sineması
İzmir Ankara Bursa
ERDOĞAN  ELMAS
 
1938 yılında Ankara'da doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesini 1962 yılında bitirmiştir. Turgut Cansever Bürosu, Şehircilik Kürsüsünde Asistan, İstanbul Belediye İmar Planlama Müdürlüğü'nde ve Turizm Tanıtma Bakanlığı'nda mimar olarak çalıştıktan sonra 1968 yılında kendi bürosunu kurmuştur.

YEG Mimarlık olarak Mimar Ertur Yener ve Mimar Zafer Gülçur ile 2005 yılına kadar devam eden mimarlık kariyerine bu tarihten sonra Akyürek-Elmas Mimarlık'ta danışman olarak devam etmektedir.

Erdoğan Elmas, katılmış olduğu proje yarışmalarında 16 birincilik ödülü ve 1996 Ulusal Mimarlık ödülü olmak üzere, çeşitli ödüller kazanmış ve yarışmalarda jüri üyeliğinde bulunmuştur. Yurt dışındada çeşitli projeler yapmış olan Elmas'ın en önemli yapıları TRT Genel Merkezi-Ankara, İzmir Merkez Bankası, Çağdaş Sanatlar Merkezi'dir.
 
 
Bayındırlık Bakanlığı Azot San. Gn. Md. Merkez Bankası
Ankara Ankara İzmir
Sepetçiler Kasrı TRT Gn Md. Vakıflar Bankası
İstanbul Ankara Ankara