MERİT LİFE BULVAR KONUTLARI
 
Ümraniye, İstanbul        Dekon İnş
4 Blok 126 adet konut, Toplam 18.000 m2
Tamamlandı 2008
 
Proje Ataşehir, Şerifali bölgesinde toplam 8 dönüm arazi üzerine konumlandırılmış olup 116 adet konut içeren 14 katlı 4 adet bloktan oluşmaktadır. 18.320 m2 lik inşaat alanı 5.417 m2 lik arsa üzerine yerleştirilmiştir.
Paralelkenar şeklindeki arazinin iki kısa kenarına yerleştirilen bloklar ortada geniş bir dış yaşama alanları oluşturmuştur. Doğal hayatı vurgulamak üzere dizayn edilmiş avluda 2 adet yüzme havuzu, tenis, basketbol ve voleybol sahaları, oyun alanları, süs havuzu ve yürüyüş parkuru bulunmaktadır. Vaziyet planında blokların yerleşimi dik geometriye sahipken avlu tasarımında eğrisel formlar kullanılmıştır.
Zemindeki yeşil alanları arttırmak için bloklara ikişer kat bodrum otoparkı yapılmıştır. Bloklarda 6 değişik daire tipi kullanılmıştır. Bu değişik tiplerin üçüncü boyuttta bir araya gelmesi ile cephelerde geri çekilmeler ve teraslar oluşturularak hareketli ve modern bir dış cephe elde edilmiştir. Yapıların modern tasarımı sayesinde bölgeye referans verebilecek bir niteliğe sahip olması amaçlanmıştır.