MERİT LİFE KENT KONUTLARI
 
Ümraniye, İstanbul        AZ İnşaat
23 Blok 1000 adet konut, Toplam 125.000 m2
Tamamlandı   2011
 
Yaşam sevinci ve kalitesinin arttırılması amacının ön planda tutulduğu yerleşim planı, avlu teması üzerine kurulmuştur. Bloklar, özel tasarlanmış iç avlulara dönük yerleştirilmiştir. Havuzlar, çocuk oyun alanları bu avlulara hayat vermekte ve yaşam bina içlerinden avlulara akmaktadır. Avluların altları 2 katlı kapalı otopark olarak düzenlenmiştir. 
Her biri 56 daireli 15 adet A blok, 24 daireli 8 adet B blok, toplamda 1032 daire bulunmaktadır. 8 adet aktivite ve kent avlusu etrafında şekillenenen yerleşim, yaşamı yüksek bir standarda ulaştırmaktadır.
2 büyük, 1 küçük sosyal tesis içinde restoran, oyun odası, fitness-gym, sauna, buhar, masaj, kapalı havuz, vitamin bar, squash kortu yer almaktadır. 2 ticari bina içerisinde de market, banka ve dükkânlar bulunmaktadır. Tüm düzenleme içinde yer alan 6 adet açık spor sahası, 6 adet açık havuz ve 4 adet çocuk havuzu kent insanını yaşamla bütünleştiren genel su kompozisyonunun bir parçasını oluşturmaktadır. Yazın kaykay, kışınsa buz pateni sahası olarak düzenlenen spor alanı projeye farklılık katmaktadır.