POLİS OTELİ
 
İstanbul                          TAV İnşaat                  
12.500 m2 
Proje                              2009
 
Emniyet Müdürlüğünün Misafirhane ve Toplantı Merkezi olarak kullanacağı 116 odalı 4 Yıldızlı otel binasının tasarımında çekilme mesafeleri, arazi içersinde yükselen 6 m lik set, otel odalarının yeşil alana bakma prensipleri etkin olmuştur. Arazinin güneyindeki inşaatın kütlesel ve görsel açıdan çirkinliği nedeniyle otel binası buna arkasını dönerek L şeklinde bir avluya ve mevcut yeşil alana yönlenmiştir.
 
Arazi içersinde 6 metrelik bir kot farkı ile yükselen bir set, bu setin üzerinde ağaçlık alan ve sonrasında e 5 karayolu vardır. Bu set ve ağaçlık e5 gürültüsünü büyük oranda bloke etmekte olup bir avlu ve tesis için bir mahremiyet ve sakinlik avantajı sağlamaktadır. Bu avluda restoran ın terası, bu terastan bir yeşil alan ile ayrılmış büyük ve çocuk yüzme havuzları ve açık anfi bulunmaktadır. Bu kottan ağaçlık kotuna kademeli rampalar ulaşılabilmektedir.
 
Zemin katta geniş bir fuaye lobi alanı tüm toplantı birimlerini ve restoranı birbirine bağlamaktadır. Çeşitli boytulardaki toplantı ve konferans odaları gerektiğinde birleşerek büyük aktiviteler için kullanılabilecektir.