TEOS THERMAL RESORT
 
Seferihisar, İzmir
30.000 m2
Proje                               2005
 
 
Sığacık\'taki termal yeraltı sularının kullanılarak açık ve kapalı termal havuzların ana temasını oluşturacağı bir turizm kompleksidir.
Otele, arkasında bayrakların yer aldığı, duvar ve önündeki suyla beraber giriyoruz. Bu su, bizi deniz kotuna kadar yalnız bırakmadan, gerek iç mekânlarda gerekse avluda bize eşlik ediyor. Girişteki galeri doğal yolla aydınlanmayı sağlarken, bir yandan da üst katlarla giriş arasında görsel bağ kuruyor.Girişin karşısındaki kolda özel restoran, sağ ve sol tarafındaki kollarda ise odalar yer alıyor. Girdiğimiz kot (+35.00 kotu) hem sosyal blok hem de oda bloklarının kotudur. Bu kottan 3.20m aşağı ve yukarı hareketler bizi oda kotlarına ulaştırıyor. 4.80m aşağı ve yukarı hareketler ise ortak kullanılan sosyal mekân katlarına ulaştırıyor.Girişin karşısından teraslarla, dış mekan da yeşil alanların ve suların içinden alt kotlara kademeli olarak geçilebiliyor.
Bir blokta, her katta sağlı sollu 48 normal oda bulunmakta, koridorun sonundaki uçlarda 3 ‘er adet süit oda yer almaktadır.