ERKUL KOZMETİK OFİSİ
 
Avcılar, İstanbul              Erkul Kozmetik Sanayi
36.000 m²                      
Tamamlandı                    2004
 
Ofis ve Fabrika bloklarından oluşan komplekste, ofis bloğu kütlesi, malzemesi, iç atriumu ile bir prestij binası ve konforlu çalışma mekanı oluşturacaktır. Ofis, arsanın önünde yer alan büyük peyzaj alana yönlendirilmiştir.
 
Üçgen ofis kütlesinin çeperinde bürolar yer alırken, orta kısım atrium olarak boş bırakılmış ve bir iç bahçe yaratılmıştır. Bu orta alan hem çalışanlara hem de ziyaretçilere aydınlık, zengin bir mekan olarak sunulurken tanıtım-showroom ve toplantılar için gereken alanları sağlamaktadır.
Ofis binasının zemin ve 1. katında genel büro alanları bulunurken, 2. ve 3. katlar firma ortakları ve müdürlerin çalışma ve dinlenme odalarına ayrılmış alanlardır. Bu ayrım cepheye de yansımış, alt iki kat geri çekilerek üst ofis katlarından koparılmıştır. Ofisteki her kattan direkt olarak üretim bloğuna bağlantı verilmiştir. Bodrum katta toplantı ve gösteriler için kullanılacak bir anfi-salon ve fuaye düşünülmüştür. Fuayeye zemin kattaki giriş holünün yanındaki yarıklardan doğal ışık alınmıştır.