DKY KARTAL
 

Kartal-İstanbul    DKY İnşaat
13 blok 616 daire    85.00 m2 inşaat alanı
Proje aşamasında 2013


Dky-kartal yaşam kompleksi bölgenin mevcut dokusuna uygun, kullanıcılarına A sınıfı bir yaşam kalitesi sunmayı hedefleyen bir projedir. Konsept tasarımı, fonksiyoneliği ve sunduğu geniş yaşam alanları ile bulunduğu bölgede bir fark yaratılması hedeflenmektedir.


Yapı kompleksi 6 adet A ve 6 adet B tipi olmak üzere12 blok konuttan ve bunları birbirine bağlayan ticari bölümlerden veya bahçe dubleks dairelerden oluşmaktadır. Her bir blok birbirinin deniz manzarasını engellemeyecek şekilde araziye konumlanmıştır. Genel olarak konsepte baktığımızda, Bağdat Caddesi boyunca yerleştirilen 6 adet B tipi blokların 2 farklı ticari kütle üzerinde yükselmektedir. Bu ticari kütleler kafe, restoran ve alışveriş birimlerinden oluşmaktadır. Ticari blokların Çatıları ise konut sakinleri için çatı bahçesi olarak düzenlenmiştir.


Doğu-batı doğrultusunda uzanan iki paralel yerleşim ile arazinin ortasında konut sakinlerine bir yeşil bir yaşam vadisi yaratılmaktadır.  Bu yeşil vadi caddenin kaotik yapısından uzak içe dönük yapısıyla kullanıcılarına en güvenli ve ferah koşulları sağlamaktadır.