TULİP RESİDENCE
 

Fenerbahçe-İstanbul   Stratus İnşaat - Alper İnşaat
Tek Blok 69 diare    9.500 İnşaat alanı
 

Proje aşamasında 2013


Mimar canlı ve tipik konutlardan farklı olarak Türkiye ve İstanbul a özgü bir tasarım yapmayı amaçlamış. Türkiye yi ziyaretlerinde lalelerin güzelli ve bolluğu karşısında bunu bir tasarım ilhamı olarak kullanmaya karar vermiş. Lalelerin dünyada ilk kez türkiye de yetiştirilip buradan dünyaya yayılması da bu güzel çiçeğin bir ilham öğesi olarak kullanılması fikrini kuvvetlendirmiş. Bina cephesindeki renkler lale tarlalarının görüntüsünün soyutlanmış bir şeklidir. Bahçe de bir çiçek formu etrafında tasarlanmıştır. Bu şekli ile Tulip Residence ın birbirine benzer konutların yapıldığı şehrimize yeni bir soluk getireceğini ve oturanların gurur duyacakları bir yapı olacağına inanıyoruz.


Proje arazisi Fenerbahçe ve İstanbul’un en iyi bölgelerinden birinde bulunmaktadır. Çevrede genellikle 4 katlı yerleşimler olduğu ve arsaların birleşme olanağı çok olmadığından 20 katlı binadan manzara 3 yöne açık olacaktır.


Bina oturumu 450 m2 olup, 3293 m2 arsanın 2850 m2’si açık ve yeşil alanlara ayrılmıştır. Arka bahçede 8x15 m üzeri kapanabilir açık havuz, jakuzi, spor sahası, kamelya, lale ve çiçek bahçeleri , süs havuzu ve yürüyüş alanları bulunmaktadır.